Letne horske kupalisko

Kúpalisko uprostred lesov a hôr

Kúpalisko Izabela je jedinečnou oázou uprostred lesov a hôr Severného Spiša. Osobitosť Izabely tkvie v jej polohe uprostred horského prostredia lesov Spišskej Magury, v bezprostrednej blízkosti Pieninského a Tatranského národného parku. Sú to práve hory Belianskych Tatier z kadiaľ pochádza vzácna termálna voda prameňa Izabela, ktorá prírodnou liečivou vodou napája bazény kúpaliska. Počas sparných letných dní každý návštevník ocení čerstvý horský vzduch, ktorý je ako balzam na pľúca v horúcom období.

Voda, ktorá lieči

Termálne kúpalisko je známe od roku 1929, napája ho prameň Izabela. Pomenovanie dostalo po majiteľke španielskej princeznej Izabele de Bourbon Zamoyski. Ponúka 4 vonkajšie bazény s minerálnou termálnou vodou a jeden vnútorný bazén. Prameňa Izabela priamo z vrhu, je klasifikovaný ako  prírodná liečivá voada stredne mineralizovaná, hydrogenuhličitanová, vápenato-horečnatá, slabo kyslá, vlažná, hypotonická, s celkovou mineralizáciou 2318mg.l1,s obsahom plynu CO2 viac ako 1200 mg.l1 s teplotou do 23°C.

deti v bazéne
Strom na kúpalisku

Smrek uprostred bazénu

Originálnymi atrakciami areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami – smrekmi uprostred, skokanský mostík v plaveckom bazéne (výška mostíka - 5m). Termálny krytý bazén Izabela, ktorý je v prevádzke po celý rok, umožňuje návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia. Presklené steny krytého bazéna zabezpečujú blízky kontakt s okolitou prírodou.

Príroda, umenie a dobré jedlo

Krásne prostredie kúpaliska je priam predurčené na prechádzky a relax v prírode. V parkoch pri kúpalisku nájdete okrem zaujímavých výtvorov prírody alebo človeka i množstvo sôch a kompozícií od rôznych umelcov. Hladní u nás rozhodne nebudete, v bufete nájdete všetky obľúbené letné klasiky. 

socha
Bazény Plavecký bazén Ostrovný bazén Detský bazén 1 Detský bazén 2 Termálny bazén vnútorný
Dĺžka 50 m 33 m 11 m 11 m 33 m
Šírka 16 m 22 m 15 m 18 m 12 m
Najmenšia hĺbka 1,8 m 1,2 m 0,3 m 0,5 m 1,2 m
Najväčšia hĺbka 3,5 m 1,6 m 0,6 m 1,2 m 1,4 m
Atrakcie Skokanský mostík hríbik - - -

 

Cenník 2024

Deti do 120 cm Dospelé osoby Deti do 15 rokov, seniori nad 65 rokov, ZŤP Ubytovaní hostia
zadarmo 7,00 € / deň 5,00 € / deň 3 € / deň