Letne horske kupalisko

Kúpalisko uprostred lesov a hôr

Kúpalisko Izabela je jedinečnou oázou uprostred lesov a hôr Severného Spiša. Osobitosť Izabely tkvie v jej polohe uprostred horského prostredia lesov Spišskej Magury, v bezprostrednej blízkosti Pieninského a Tatranského národného parku. Sú to práve hory Belianskych Tatier z kadiaľ pochádza vzácna termálna voda prameňa Izabela, ktorá prírodnou liečivou vodou napája bazény kúpaliska. Počas sparných letných dní každý návštevník ocení čerstvý horský vzduch, ktorý je ako balzam na pľúca v horúcom období.

Voda, ktorá lieči

Termálne kúpalisko je známe od roku 1929, napája ho prameň Izabela. Pomenovanie dostalo po majiteľke španielskej princeznej Izabele de Bourbon Zamoyski. Ponúka 4 vonkajšie bazény s minerálnou termálnou vodou a jeden vnútorný bazén. Prameňa Izabela priamo z vrhu, je klasifikovaný ako  prírodná liečivá voada stredne mineralizovaná, hydrogenuhličitanová, vápenato-horečnatá, slabo kyslá, vlažná, hypotonická, s celkovou mineralizáciou 2318mg.l1,s obsahom plynu CO2 viac ako 1200 mg.l1 s teplotou do 23°C.

deti v bazéne
Strom na kúpalisku

Smrek uprostred bazénu

Originálnymi atrakciami areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami – smrekmi uprostred, skokanský mostík v plaveckom bazéne (výška mostíka - 5m). Termálny krytý bazén Izabela, ktorý je v prevádzke po celý rok, umožňuje návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia. Presklené steny krytého bazéna zabezpečujú blízky kontakt s okolitou prírodou.

Príroda, umenie a dobré jedlo

Krásne prostredie kúpalsika je priam predurčené na prechádzky a relax v prírode. V parkoch pri kúpalisku nájdete okrem zaujímavých výtvorov prírody alebo človeka i množstvo sôch a kompozícií od rôznych umelcov. Skvelou správou pre milovníkov kúpalísk sú aj bufety, ktoré u nás ponúkajú skutočne chutný a unikátny výber jedál. Kúpalisko bez chutných letných špecialít by nebolo to pravé. My sme si však pre Vás pripravili niečo naviac, niečo extra! Náš šéfkuchár Marek Brezina na letnú sezónu pripravil skutočne exkluzívne bufety.

socha
Bazény Plavecký bazén Ostrovný bazén Detský bazén 1 Detský bazén 2 Termálny bazén vnútorný
Dĺžka 50 m 33 m 11 m 11 m 33 m
Šírka 16 m 22 m 15 m 18 m 12 m
Najmenšia hĺbka 1,8 m 1,2 m 0,3 m 0,5 m 1,2 m
Najväčšia hĺbka 3,5 m 1,6 m 0,6 m 1,2 m 1,4 m
Atrakcie Skokanský mostík hríbik - - -