Pre Vašu ochranu

Automatický externý defibrilátor (AED) je prenosný prístroj určený pre laické, ale aj odborné poskytovanie prvej pomoci pri náhlom zastavení krvného obehu spojeného so zástavou dýchania. Umiestnený je na budove Hotela Travertín I. Prístroj je dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni pre prípad potreby. Veríme, že umiestnenie tohto prístroja v kúpeľoch pomôže ochrániť životy nielen kúpeľných hostí ale aj obyvateľov obce a širšieho regiónu v okolí kúpeľov.

Automatický Externý Defibrilátor1
Automatický Externý Defibrilátor

Ako na to?

Automatický Externý Defibrilátor určený pre laickú verejnosť je plnoautomatický. Znamená to, že sám dokáže posúdiť srdcovú činnosť a adekvátne na ňu v spolupráci s obsluhou zareagovať udelením vhodného výboja. Má hlasovú navigáciu a zapína sa automaticky po jeho otvorení. 

Tam kde je potrebný

Automatický Externý Defibrilátor je umiestnený na hoteli Travertín I, bezprostredne vedľa hotelovej recepcie, kde sa denne pohybuje významné množstvo ľudí. Je taktiež v blízkosti najväčšieho kúpeľného parkoviska, Hotelu Travertín II, Švajčiarských domčekov, jazera Kráter a iných frekventovaných lokalít v kúpeľnom areáli.

AED
Návod na obsluhu prístroja: AED.pdf