Dejiny dnes

V historických priestoroch Bieleho domu, kde sa spája meno grófa Jána Kanty Zamoyského a jeho manželky, španielskej infantky, Izabely de Bourbon sa v dnešnej dobe nachádza impozantná jedáleň pre klientov našich kúpeľov. Určená je pre klientov ubytovaných v Hoteloch Travertín a v Švajčiarskych domčekoch. Aktuálne sa v týchto skvostných, reprezentatívnych priestoroch majú možnosť stravovať počas obedu aj klienti Grand Hotelu Strand****. 

biely dom
Biely dom vyšné Ružbachy

Monument v kúpeľoch

Hneď pri vstupe do Bieleho domu Vás ohúri mohutné foajé s obrazom manželov Zamoyských. Ako objednávateľov stavby dodnes taktiež pripomínajú erby rodu Zamoyských a Bourbonovcov nad oknami jedálne. Pôsobivý vzhľad budovy je výsledkom zvláštnej kombinácie architektonických prvkov inšpirovaných historickými slohmi s prevahou barokových odkazov. K impozantnému účinku prispieva vysoká pilierová kolonáda, ktorou sa proporcie v skutočnosti jednopodlažnej fasády iluzívne predĺžili do monumentálnych rozmerov.

Pocit časov minulých

Stravovanie v Bielom dobe prebieha bufetovou formou. Klienti si tak v čase svojho jedla môžu vybrať na čo práve majú chuť z širokej ponuky jedál. V jedálni je okrem hlavnej lode miesto na sedenie aj v bočnom krídle alebo salóniku. Honosné priestory tak dávajú každému jedlu a pobytu v tejto jedálni zvláštny pocit, pocit noblesy, vznešenosti, pocit časov minulých.

kvr biely dom

Zarezervujte si noblesný Biely dom pre svoje podujatie. 

Spoznať Biely dom ako eventový priestor