To naj pre Vašich zamestnancov

KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY, a. s. ponúkajú pre Vašich zamestnancov rekondično – regeneračné a ozdravné pobyty, ktoré slúžia na regeneráciu psychických a fyzických pracovných síl, prevenciu vzniku chorôb z povolania a ich liečbu. Je určený osobám v aktívnom veku, ktoré pracujú v nevhodnom pracovnom prostredí.

terapie

Rekondično – regeneračné pobyty zahŕňajú:

 • komplexnú liečebno – rehabilitačnú a preventívnu starostlivosť
 • 24-hod. službu lekára a zdravotnej sestry na JIS
 • ubytovanie
 • stravovanie
 • širokú ponuku športových a kultúrno – spoločenských aktivít.

Rekondičné pobyty sú určené zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania spĺňajúce kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne spĺňajú podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Dĺžka rekondičného pobytu je najmenej jeden týždeň, optimum dva týždne. (v zmysle Zákona č 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, § 11 Rekondičné pobyty).
Kúpele disponujú veľkým výberom liečebných a relaxačných procedúr štandardných ako aj nadštandardných procedúr s využitím tunajších prírodných liečivých zdrojov. Môžeme ponúknuť programy so špeciálnym zameraním podľa pracovného zaradenia a charakteru práce.
V areáli kúpeľov sa nachádzajú 4 ubytovacie zariadenia s kapacitou 420 lôžok, centrálna stravovacia prevádzka v budove Bieleho domu (vzdialenosť do 100 m) s kaviarňou, budova Balneoterapie, kde sa poskytujú všetky liečebné procedúry, vonkajšie letné kúpalisko s 5 bazénmi a kapacitou 2500 osôb, areál hipoterapie - nová prekrytá, hipoaréna s celoročnou prevádzkou (liečebné jazdenie na koni), prírodný chránený útvar - travertínové jazierko Kráter a kúpeľný park o rozlohe 17 hektárov.
Ubytovanie je zabezpečené v dvojposteľových izbách v liečebných domoch Travertín I. a II. a Švajčiarskych domčekoch, so samostatným sociálnym zariadením, kúpeľňou s vaňou alebo sprchovým kútom. Každá izba je vybavená TV – SAT, telefónom, rádiom, balkónom so zodpovedajúcim súkromím.
Podávanie stravy je 3 krát denne – plná penzia, raňajky – bufetové stoly, obed – výber z 3 menu, večera – bufetové stoly. Štandardne je k dispozícii šalátový bar. Možnosť vegetariánskej stravy, redukčnej diéty a ďalších štandardizovaných diét 7, 8, 9, 10.

Komplexná liečebno – rehabilitačná starostlivosť

V kúpeľoch Vyšné Ružbachy v rámci komplexnej liečebno – rehabilitačnej starostlivosti budú klientovi naindikované 3 liečebné procedúry, pričom liečba bude komplexná, ale prísne individuálna. Liečebná starostlivosť a správna indikácia ochorenia spolu s liečivými účinkami termálnej, minerálnej uhličitej vody napomôže k zlepšeniu zdravotného stavu klienta. Liečebný balneo – rehabilitačný program bude zahŕňať široké spektrum liečebných procedúr Kúpeľov Vyšné Ružbachy.

V Kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa poskytuje ústavná kúpeľná starostlivosť pre klientov s nasledujúcimi ochoreniami:

 • Choroby pohybového ústrojenstva
 • Choroby obehového ústrojenstva
 • Onkologické ochorenia
 • Choroby tráviaceho ústrojenstva
 • Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
 • Choroby obličiek a močových ciest
 • Duševné choroby
 • Ženské choroby a choroby gynekologické
 • Choroby z povolania
 • Netuberkulózne choroby dýchacích ciest

          Viac o liečebných indikáciach >>

Zoznam indikovaných chorôb schválilo Ministerstvo zdravotníctva SR.
Kúpeľná liečba je poskytovaná podľa indikačného zoznamu pre kúpeľnú liečbu, Zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, č. 6 a vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 164.

VODNÉ PROCEDÚRY:

Rehabilitačný bazén
Termálny bazén
Vaňové kúpele


FYZIKÁLNA TERAPIA:

Masáže: klasická, reflexná, podvodná, škotské streky, vírivky, masážny bazén, šliapaci kúpeľ
Liečebný telocvik: skupinový liečebný telocvik s podskupinami podľa povolenej záťaže, skupinový liečebný telocvik – uvoľňovacie cvičenia, dychová gymnastika, skupinové cvičenie so zameraním na chrbticu, individuálny telocvik
Kardiovaskulárna rehabilitácia: fitness, fitball, sauna, liečba s trakciami, parafín, rašelinový zábal, intrador, biotherik, hippoterapia, nordic walking
Elektroliečba: diatermia, diadynamické prúdy, univerzálny elektro BLT 06, ultrazvuk, štvorkomorový kúpeľ, ionoforéza, solux – horské slnko, solárium, inhalácie, laser, bioptron, magnetoterapia BLT 09
Lymfodrenáž
Edukačný terapeutický program


PSYCHOTERAPIA:

Psychologické techniky
Hippoterapia
Nordic walking

Infopartner pre rekondičné pobyty:


Ing. Ján Smandra - riaditeľ úseku hotelových služieb
Mail: smandra@ruzbachy.sk

krater