Kúpele Vyšné Ružbachy | Liečebné, rekondičné, wellness a dovolenkové pobyty

recepcia: +421/52 42 66 111
email: info@ruzbachy.sk
sk gb ru
slider imageslider imageslider imageslider imageslider imageslider image

 

Online
rezervácia

Rekondičné pobyty firiem


KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY, a. s. ponúkajú pre Vašich zamestnancov rekondično – regeneračné a ozdravné pobyty, ktoré slúžia na regeneráciu psychických a fyzických pracovných síl, prevenciu vzniku chorôb z povolania a ich liečbu. Je určený osobám v aktívnom veku, ktoré pracujú v nevhodnom pracovnom prostredí.

 

Rekondično – regeneračné pobyty zahŕňajú:

 • komplexnú liečebno – rehabilitačnú a preventívnu starostlivosť
 • 24-hod. službu lekára a zdravotnej sestry na JIS
 • ubytovanie
 • stravovanie
 • širokú ponuku športových a kultúrno – spoločenských aktivít.

 

Rekondičné pobyty sú určené zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania spĺňajúce kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne spĺňajú podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Dĺžka rekondičného pobytu je najmenej jeden týždeň, optimum dva týždne. (v zmysle Zákona č 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, § 11 Rekondičné pobyty).

Kúpele disponujú veľkým výberom liečebných a relaxačných procedúr štandardných ako aj nadštandardných procedúr s využitím tunajších prírodných liečivých zdrojov. Môžeme ponúknuť programy so špeciálnym zameraním podľa pracovného zaradenia a charakteru práce.

V areáli kúpeľov sa nachádzajú 4 ubytovacie zariadenia s kapacitou 420 lôžok, centrálna stravovacia prevádzka v budove Bieleho domu (vzdialenosť do 100 m) s kaviarňou, budova Balneoterapie, kde sa poskytujú všetky liečebné procedúry, vonkajšie letné kúpalisko s 5 bazénmi a kapacitou 2500 osôb, areál hipoterapie - nová prekrytá, hipoaréna s celoročnou prevádzkou (liečebné jazdenie na koni), prírodný chránený útvar - travertínové jazierko Kráter a kúpeľný park o rozlohe 17 hektárov.

Ubytovanie je zabezpečené v dvojposteľových izbách v liečebných domoch Travertín I. a II. a Švajčiarskych domčekoch, so samostatným sociálnym zariadením, kúpeľňou s vaňou alebo sprchovým kútom. Každá izba je vybavená TV – SAT, telefónom, rádiom, balkónom so zodpovedajúcim súkromím.

Podávanie stravy je 3 krát denne – plná penzia, raňajky – bufetové stoly, obed – výber z 3 menu, večera – bufetové stoly. Štandardne je k dispozícii šalátový bar. Možnosť vegetariánskej stravy, redukčnej diéty a ďalších štandardizovaných diét 7, 8, 9, 10.

 

Komplexná liečebno – rehabilitačná starostlivosť


V kúpeľoch Vyšné Ružbachy v rámci komplexnej liečebno – rehabilitačnej starostlivosti budú klientovi naindikované 3 liečebné procedúry, pričom liečba bude komplexná, ale prísne individuálna. Liečebná starostlivosť a správna indikácia ochorenia spolu s liečivými účinkami termálnej, minerálnej uhličitej vody napomôže k zlepšeniu zdravotného stavu klienta. Liečebný balneo – rehabilitačný program bude zahŕňať široké spektrum liečebných procedúr Kúpeľov Vyšné Ružbachy.

 

Zoznam indikovaných chorôb

(schválilo Ministerstvo zdravotníctva SR)
Kúpeľná liečba je poskytovaná podľa indikačného zoznamu pre kúpeľnú liečbu, Zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, č. 6 a vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 164.

 

V Kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa poskytuje ústavná kúpeľná starostlivosť pre klientov s nasledujúcimi ochoreniami:

 • Choroby pohybového ústrojenstva
 • Choroby obehového ústrojenstva
 • Onkologické ochorenia
 • Choroby tráviaceho ústrojenstva
 • Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
 • Choroby obličiek a močových ciest
 • Duševné choroby
 • Ženské choroby a choroby gynekologické
 • Choroby z povolania
 • Netuberkulózne choroby dýchacích ciest

 


VODNÉ PROCEDÚRY:
Rehabilitačný bazén
Termálny bazén
Vaňové kúpele


FYZIKÁLNA TERAPIA:
Masáže: klasická, reflexná, podvodná, škotské streky, vírivky, masážny bazén, šliapaci kúpeľ
Liečebný telocvik: skupinový liečebný telocvik s podskupinami podľa povolenej záťaže, skupinový liečebný telocvik – uvoľňovacie cvičenia, dychová gymnastika, skupinové cvičenie so zameraním na chrbticu, individuálny telocvik
Kardiovaskulárna rehabilitácia: fitness, fitball, sauna, liečba s trakciami, parafín, rašelinový zábal, intrador, biotherik, hippoterapia, nordic walking
Elektroliečba: diatermia, diadynamické prúdy, univerzálny elektro BLT 06, ultrazvuk, štvorkomorový kúpeľ, ionoforéza, solux – horské slnko, solárium, inhalácie, laser, bioptron, magnetoterapia BLT 09
Lymfodrenáž
Edukačný terapeutický program


PSYCHOTERAPIA:
Psychologické techniky
Neurobiofeedback
HRV biofeedback
EEG biofeedback
Hippoterapia
Nordic walking


Infopartner pre rekondičné pobyty:
PhDr. Martina Konrádyová
Tel. 052 / 42 66 105
Mob. 0905 / 67 63 49
Mail: martina@ruzbachy.sk

Copyright © 2013 Kúpele Vyšné Ružbachy, a.s. | Všetky práva vyhradené.