Kúpele Vyšné Ružbachy | Liečebné, rekondičné, wellness a dovolenkové pobyty

recepcia: +421/52 42 66 111
email: info@ruzbachy.sk
sk gb ru
slider imageslider imageslider imageslider imageslider imageslider image

 

Online
rezervácia

Letné termálne kúpalisko

Jediný vonkajší letný bazén s prírodnou liečivou vodou v šírom okolí                   v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy

  

 Termálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy sa rozprestiera medzi kopcami a množstvom zelene, je situované v prírodnom prostredí. Kúpalisko je známe od roku 1929. Vodu do bazénov privádzajú z prameňa Izabela. Pomenovanie dostalo po majiteľke španielskej princeznej Izabele de Bourbon Zamoyski. Ponúka 4 vonkajšie bazény s minerálnou termálnou vodou a jeden vnútorný bazén.

Vonkajšie bazény sú naplnené z termálneho minerálneho prameňa Izabela, priamo z vrhu, ktorý je klasifikovaný ako  prírodná liečivá voada stredne mineralizovaná, hydrogenuhličitanová, vápenato-horečnatá, slabo kyslá, vlažná, hypotonická, s celkovou mineralizáciou 2318mg.l1,s obsahom plynu CO2 viac ako 1200 mg.l1 s teplotou do 23°C. Lieči: pohybové choroby, tráviace choroby, srdcovo-cievne,  netuberkulózne choroby dýchacích ciest, onkologické, duševné choroby, choroby močových ciest a obličiek, metabolické choroby, choroby z povolania. Krásne prostredie kúpeľov je priam predurčené na prechádzky a relax v prírode. V parkoch nájdete okrem zaujímavých výtvorov prírody alebo človeka i množstvo sôch a kompozícií od rôznych umelcov. 

Originálnymi atrakciami areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami – smrekmi uprostred, skokanský mostík v plaveckom bazéne (výška mostíka - 5m). Termálny krytý bazén Izabela, ktorý je v prevádzke po celý rok, umožňuje návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia. Presklené steny krytého bazéna zabezpečujú blízky kontakt s okolitou prírodou.

 

Bazény

Plavecký bazén

Ostrovný bazén

Detská bazén 1

Detská bazén 2

Termálny bazén vnútorný

Dĺžka

50 m

33 m

11 m

11 m

33 m

Šírka

16 m

22 m

15 m

18 m

12 m

Najmenšia hĺbka

1,8 m

1,2 m

0,3 m

0,5 m

1,2 m

Najväčšia hĺbka

3,5 m

1,6 m

0,6 m

1,2 m

1,4 m

Vodné atrakcie

skokanský mostík

hríbik

  

  

Copyright © 2013 Kúpele Vyšné Ružbachy, a.s. | Všetky práva vyhradené.